To bola ale rýchlosť. Príde mi ako včera, keď som písal minuloročné 10x naj, a… Opäť sedím nad článkami, fotkami, poznámkami a spomienkami. Rekapitulujem, vyberám “naj” veci, ktoré ma zastihli za posledný rok.

  1. Stužková – jednoznačne, keď sa obzriem za týmto rokom, najviac v ňom vyčnieva táto akcia. Nenadarmo sa hovorí: Navždy sa zachová… [článok na blogu]
  2. Inet Bojnice 2008 – pre mňa osobne druhý ročník, ktorý dopadol nad očakávania. Ešte dnes nedokážem krotiť smiech pri pozeraní videí. A plánovaním nového žartíku na Braňa. [článok na blogu]
  3. GymKP – spoznal som niekoľko super ľudí. Nebudem menovať, lebo viete, aký mám problém s menami. Ide najmä o mladších spolužiakov, ktorí ma prekvapili svojimi životnými príbehmi aj postojmi.
  4. Objav mediamatiky – možno prirovnať k objavu Ameriky, ale pre mňa osobne je to jednoduché vyriešenie dilemy, akú výšku si “vysnívať”. Ten odbor mi jednoducho sedí.
  5. KOȈAP – síce školská akcia, ale mám na ňu len dobré spomienky. Aj príroda, aj zábava… [článok na blogu]
  6. Duchovná obnova – zobral som na seba úlohu “strojcu” poslednej duchovnej obnovy pre moju triedu. Mám z nej síce rozporuplné pocity, ale nič to nemení na fakte, že si z nej sám odnášam niekoľko dôležitých poučení. [článok na blogu]
  7. Geografia – možno sa čudujete, čo tu robí tento predmet. Môjmu srdcu asi najbližší maturitný predmet (informatiku beriem ako štandard), ktorý ma skrátka baví. Dôvody neuvediem ;-) .
  8. Facebook – vďaka nemu som nadviazal kontakty s mnohými “starými známymi”, rovnako objavil niekoľko nových priateľov a všeobecne sa mi tam najlepšie virtuálne existuje.
  9. Kalokagatia – starí Gréci formulovali ideál súladu fyzickej a duševnej stránky človeka. Na začiatku roka som si dal cieľ rozvíjať obe stránky čo najlepšie a na vlastné prekvapenie ma teší fakt, že som vydržal, naučil sa nové veci a úspešne prekonal niekoľko vlastných limitov.
  10. Vy – čitatelia môjho blogu. Len s radosťou môžem pozerať na svoj blog, ktorý som na začiatku roka odel do mierne odvážnejšieho dizajnu. Vaše reakcie za posledný rok, čítanosť a celkový život okolo tohto blogu mi ukazuje, že má význam pokračovať v ňom ďalej.

Zhrnúť jeden rok do desiatich bodov, vyberajúc to “naj” sa nedá. Mohol by som písať o videoblogoch, o chatách, dozvukoch, pracovných aktivitách, slnečných erupciách, svetovom mieri. Nič to však nemení na tom, že tento rok stál za to. Boli chvíle dobré aj zlé. Veselé aj smutné. Chvályhodné aj utajené.

P.S. Veľmi rád by som si prečítal “naj” u AZeťákov, blogerov z GymKP (aj bývalých) a prakticky kohokoľvek z mojich známych.