Mnohí z Vás zrejme poznajú aukčný server eBay.com. Ide o svetovo najrozsiahlejší portál poskytujúci priestor na obeh tovaru formou dražby. A nájdete tam naozaj rôzne veci. Od hrnčekov, cez značkové oblečenie, elektroniku, autá, občas sa vyskytnú aj ostrovy a iné lahôdky pre každého nakupovaniachtivého internetistu.

Lenže na Slovensku máme možnosti značne obmedzené. Nie však natoľko, aby sme boli úplne vylúčení z hry a nemohli si aj my, Slováci, dopriať trochu zahraničného luxusu za dumpingové často extrémne nízke ceny. Prinášam teda niekoľko užitočných rád získaných priamo z praxe, ako na to.

Ako sa zaregistrovať?

Registrácia je rýchla a jednoduchá, nie je obmedzená na krajiny, takže sa nemusíte obávať. Rovnako je, ako absolútna väčšina iných registrácií, zadarmo. V hornej všadeprítomnej lište máte možnosť prihlásiť sa, keď kliknete na odkaz, systém vám ponúkne možnosť zadať svoje údaje alebo zaregistrovať si nové konto. Po vyplnení jednoduchého formulára sa stávate plnohodnotným členom komunity. To, že ste nováčik bude signalizovať len malá ikonka pri vašom mene, ktorá po mesiaci zmizne.

Ako sa na eBay platí?

Preferovaným a najčastejším spôsobom platby na eBay je bezhotovostná transakcia prostredníctvom systému PayPal. Našinec si môže toto konto zaregistrovať zadarmo, niektorí predajcovia však vyžadujú overenie údajov vo forme skúšobného prevodu. O ňom neskôr.

Na prevody potrebujete medzinárodnú platobnú alebo kreditnú kartu VISA alebo podobnú, ktorá má možnosť elektronickej platby. Pre študentov je výhodné napríklad StartKonto od VÚB banky, kde spolu s účtom dostanú aj virtuálnu platobnú kartu určenú najmä na takéto platby.

V administrácii konta na PayPal je potrebné vložiť informácie o použitej karte a tiež kontrolný kód CVV2. Ako som spomenul vyššie, niektorí predajcovia môžu požadovať overenie identity. To prebieha nasledovne: na stránkach svojho konta zvolíte možnosť upgrade účtu, čím sa prostredníctvom karty prevedie menšia čiastka. Vašou úlohou bude v bankovom výpise nájsť túto platbu (v pokynoch bude jasný popis označenia) a do systému napísať kód, ktorý systém uviedol pri prevode. Tento poplatok vám bude vrátený vo forme “zľavy” v jeho plnej výške pri prvej platbe cez PayPal.

Nuž, jednoduché začiatočnícke tipy máme za sebou, teraz niekoľko “pokročilejších” rád.

Ako na feedback

V rámci stránok eBay je najdôležitejším ukazovateľom kvality a dôveryhodnosti tzv. feedback, teda spätná väzba. Ide o číselné vyjadrenie spokojnosti druhej strany, s ktorou ste mali nejaký obchodný vzťah. (Zjednodušene povedané.) Samotný vzorec na výpočet feedbacku je jednoduchý:

feedback = počet pozitívnych ohlasov – počet negatívnych ohlasov

Stránky následne vypočítajú hodnotu “positive feedback”, ktorá percentuálne určí pomer pozitívnych a negatívnych ohlasov na váš účet. No a teraz niekoľko informácií, ako si zlepšiť feedback.

Plaťte rýchlo. Ak môžete, tak okamžite po tom, ako získate tovar. Ak nemáte práve vtedy potrebnú čiastku k dispozícii, snažte sa zaplatiť maximálne do 7 dní, ak predajca neurčil inak. V prípade nejakých problémov platí ďalšia rada.

Komunikujte. eBay nie je len o bezduchom nakupovaní ako v internetovom obchode. Veľa vecí sa zvykne vyriešiť k obojstrannej spokojnosti práve pomocou komunikácie. Tu je však potrebná znalosť angličtiny, najmä základných obchodných termínov a podobne. Nápomocné vám môžu byť napríklad online slovníky od Zoznamu.

Nešetrite pozitívami. Teraz zahrám trochu na psychologickú nôtu, nech si aj takíto čitatelia prídu na svoje. Vlastne, trochu sa zahráme. Prosím, nepredbiehajte text a držte sa mojich pokynov. Dolu pod týmto odsekom budú napísané štyri príklady a štyri vety. Vašou úlohou bude si ich rýchlo pozorne prečítať a potom si uvedomiť prvú myšlienku, ktorá vás napadla. Môžeme?

6 x 2= 12 Mária umývala obytný príves.
7 – 3 = 4 Deti ju celý deň hnevali.
9 : 2 = 4 Peter by ju vôbec nevystrašil.
5 + 3 = 8 Laura a šimon si vôbec nesadli.

Tak, čo bola prvá myšlienka, ktorá vás napadla? Tipujem, bola to myšlienka, že tretí príklad je vypočítaný nesprávne. Lenže prečo ste si ako prvé neuvedomili, že prvý, druhý a štvrtý príklad sú dobre? To je náš problém. Najprv hľadáme chyby, až potom prichádzajú na rad pozitíva.

Preto aj pri udeľovaní feedbacku na eBay buďte opatrní, no pozitívne naladení. Akýkoľvek pridelený feedback už nie je možné nijakým spôsobom vrátiť späť. A negatívny feedback sa zvykne prideľovať len za skutočne veľké prešľapy. Preto ak máte problém, snažte sa ho najprv vyriešiť komunikáciou. Pridelením feedbacku sa celá vec zvykne uzatvoriť.

Doprava na Slovensko

V poslednom tipe sa nejdem zaoberať jednotlivými prepravnými spoločnosťami. Možno len okrajovo na konci. Najprv poďme globálne.

Keď si všimnete, často je práve váš vyhliadnutý tovar nedostupný pre zaslanie na Slovensko. Pravda, nie každý nás pozná a v očiach vzdialenejších krajín sme ešte stále v dobe stredovekého hladomoru. Pravda, bez vetra sa ani lístok nepohne, ale v tejto téme už filmári EuroTripu alebo Hostelu prekračujú hranice slušnosti. (Nečakané? :-D ) Podstatné však je, že často je možné doručiť tento tovar aj na Slovensko. Opäť sa odvolávam na komunikáciu. Nie je nič jednoduchšie, ako napísať predajcovi, že máte seriózny záujem o kúpu a uhradenie poštových poplatkov, či by do zoznamu nepridal aj Slovensko. Ȉuduj sa svete, funguje to.

Tovar vám príde počas týždňa – dvoch, aj viac. Záleží od spoločnosti aj od odosielateľa. Pri balíkoch z Čˆíny odporúčam obozretnosť, tieto prechádzajú dôkladnou colnou kontrolou a ak je nejaký údaj nečitateľný, pripravte sa na papierovačky. Tu odporúčam využiť služby Slovenskej pošty, ktorá Colné vyhlásenie vykoná za vás, keď jej, samozrejme, poskytnete žiadané údaje. Pravdivé údaje…

Nakoniec zopár postrehov, čo do rýchlosti doručovania:

 • jednoznačný líder je spoločnosť UPS, ktorá dopraví balík približne do týždňa, často aj skôr (áno, aj spoza oceánu)
 • USPS (americká poštová služba) doručuje priemerne do dvoch týždňov, vcelku rýchlo
 • kanadské balíky sú doposiaľ rekordmani v pomalosti, jeden cestoval takmer dva mesiace, ďalší si tiež nedal veľkú námahu

Dúfam, že sa vám aspoň niektorý z tipov, ako prežiť v džungli aukcií na eBay, páčil a bude vám užitočný.

Pokračovanie článku s vašimi otázkami nájdete tu. »Ak si dočítal až sem, mohli by ťa zaujímať tieto článkyMindshare aplikácia pre mobilné telefóny
 1. Nika

  Pekne napisane a velmi uzitocny clanok..:-)

 2. Michal

  Fakt, dik za info. Akurat sa trapim s otazkou dovery v e-bay nakupy. Skusim nejake lacnejsie veci a potom mozno nejaky vazny fotak alebo software do firmy. Skoda, ze tam nie je spomenute clo ako take. Plati sa? Neplati? Ak ano, komu? Kedy? … Vela ludi tvrdi, ze ano. Niektori, ze nie. Ale fakt dik za rady :-)

 3. JuRoot

  Otázka cla je trochu zložitejšia. Všeobecne platí, že tovar do hodnoty 25 € pre osobnú potrebu nepodlieha clu, no vždy je to individuálne. Na vyclievacej pošte môžu otvoriť balík a pohľadať cenovky prípadne faktúru. Ak sa im bude zdať tovar vo vyššej hodnote, ako je uvedené na prehlásení odosielateľa, môžu Ti zaslať výzvu na zaslanie dokladov – vtedy postačí napríklad výpis transakcie cez PayPal.

  Clo sa platí podľa charakteru tovaru – osobne som zatiaľ platil clo len za oblečenie, to bolo 12% ceny. Navyše sa vždy platí aj DPH, čo je v našom prípade 19%. A pokiaľ sa necháš zastupovať v konaní Slovenskou poštou (ak nemáš na úradníkov žalúdok, alebo nebývaš v Bratislave / Košiciach, kde sú jedniné vyclievacie pošty na SK), platíš aj niečo cez 50 Sk za služby colného deklaranta.

  Clo zaplatíš pri doručení svojej poštárke podobne ako dobierku. Pošta následne clo uhradí príslušnému úradu. Tebe zostáva potvrdenie o colnom konaní kde je presne rozpísaný tovar, jednotlivé hodnoty cla a všetky náležitosti.

 4. Marika

  Hľadám niekoho spoľahlivého kto by mi sprostredkoval /kúpil / dve knihy z eBay .Za odmenu Marika

 5. slavo

  neda sa mi registrovať na ebay????
  ako na to? stale mi vypiše:
  Suspended Account
  Sorry, our records show that your account has been suspended.
  ???? poradte prosííím

 6. JuRoot

  Z nejakého dôvodu eBay zablokoval váš účet.

 7. Peter

  Zdravím Vás, chcem sa opýtať, ohľadom cla na oblečenie, že či sa počíta zo sumy celkovej, t.j. cena za veci + preprava, alebo iba za veci.

  Ď.

  Peter

 8. MANKO

  Ked si objednam napr(oblecenie(mikinu))za 10-US kolko zaplatim za postu??z usa do Slovenska (BA…..cize kolko v celku zaplatim????diky vopred za odpoved

 9. JuRoot

  Peter: Pri colnom konaní je lepšie vyznačiť konkrétne položky, aby sa ušetrilo za clo z prepravy (ktoré by sa nemalo vyberať).
  Manko: Cenu poštovného si určuje každý predajca sám a je väčšinou uvedená v popise konkrétneho tovaru. Ak nie je, treba sa informovať priamo u predávajúceho.

 10. Rastislav

  Spytam sa. Rozmyslam ze si zaobstaram v buducnosti jeden Hudobny aparat pre elektrickú gitaru. v hodnote od 1200-1400 USD.

  -Potrebujem vediet ci je vyhodne kupovat cez nejaky STORE alebo od nejakeho uzivatela. Je mi samozrejme jasne ze asi cez STORE lenze tam maju uzky vyber a dost drahe.

  - Je to fakt bezpecne??? Pretoze 30 tisic zaplatit a nic mi nedojde, este budem mat opletacky. DAKUJEM

 11. JuRoot

  Je vhodné pred takýmto nákupom (ako pred každým, ale samozrejme, obozretnejšie) prezrieť hodnotenia konkrétneho predávajúceho. Feedback aj s komentármi a podobne. Rovnako zistiť, či je krytý napríklad PayPal ochranou proti podvodom, a najmä do akej výšky nákupu.

  Výhodnosť jednotlivých ponúk ťažko porovnať všeobecne, často sa nájdu stores, ktoré majú skvelú ponuku, inokedy individuálni predávajúci.

  Osobne odporúčam dohodnúť vopred aj prepravu drahšej veci, napríklad kuriérskou spoločnosťou, kde máte možnosť cez internet kontrolovať pohyb balíka a z vlastnej skúsenosti je aj preprava na vyššej úrovni ako sme zvyknutí. Samozrejme, všetko je o komunikácii s predávajúcim.

  Takže zhrniem: overenie záruky od PayPal, overená skutočná identita, kvalitný prepravca, aktívna komunikácia. Nevylúči to všetky riziká, ale minimalizuje najčastejšie problémy.

 12. Rastislav

  Kolko by ma to asi vyslo keby som kupoval za 1200 USD (25000 SK)? Spolu aj s Clom a DPH + UPS. oplatilo by sa mi viac zobrat z ciech ten aparat za 40 000???

 13. Jooly

  Ebay je aj pre zahraničie?Ja som si myslela,že je to len pre USA?Posielajú aj na Slovensko?

 14. stanka

  Objednala som si topanky cez ebay,bolo to prvy krat,takze mam nejake obavy,co ak mi to nepride a tak.. Minuly tyzden mi topanky poslali,takze tento tyzden by mali prist,no kedze pracujem a doma az do vecera nikto nieje, zaujimalo by ma, ci kurier necha listok a ja si balik vyzdvihnem na poste,alebo ako? Dakujem

 15. Zuzulienka

  Potrebovala by som zistit stránku na Slovensku podobnej ebay,diki

 16. janci

  ZDRAVIM POUZIVAM EBAY CEZ ROK, JE MOZNE PREDAT AKO SA HOVORI SVOJE REGISTRACNE MENO KED MAM CEZ 250 POZITIVNYCH FEEDBACKOV-100% ??????????????????????????????????

 17. JuRoot

  Podmienky pouzivania eBay hovoria za vsetko, snad si si ich prestudoval dostatocne pri registracii. Nie, taketo veci su jasne zakazane.

 18. Milan

  Dobry den chcem sa opytat som novacik na ebay ako to je z nakupom viacerych veci od jedneho predajcu? ako to zaplatit a bude predajca vediet ci sa jedna o jedneho kupcu? vsetky veci ma buy it now somozrejme uz som ho kontaktoval ako to je s postovnym at tak.

 19. david

  Zdravim. Musim podoktnut ze je to vydereny clanok a obchodovanie cez ebay ma naozaj nespocetne vela vyhod. Ale u mna sa javi jeden dos zavazny problem. Mam 14 rokov tym padom si plnohodnotny ucet newem vybavit. Kedze nemam 18 a nie som zamestnany Visa classic kartu mi ziadna slovenska banka banka nevyda. Tento problem sa vsak da obist tym ze ucet zaregistrujem na fotrovcov ale nechcem riskovat blbe reci od nich ked sa niektory obchod nevydari. No vsak… Na ebay.com su medzi paltobnymi metpdami uvedene pod pay pal-om platobne karty master-card, visa, maerican express… Na ebay.co.uk su vsak medzi platobnymi metodami alebo kartami uvedene aj maestro, visa elktron… ktore by mi uz banka k uctu vedela vydat. Chcem sa opytat ako to s tymi kartami na anglickom a americkom ebay-i vlastne je, resp. ci mam tieto informacie ignorovat a riadit sa platobnymi kartami uvedenymi na paypal.com
  Za odpoved vopred dakujem.

 20. Pauli

  Zdravim, vydareny clanok, momentalne sa tiez chystam nieco objednavat cez ebay a zaujimal by som sa o poplatkoch, ktore zvysuju cenu samotneho tovaru ako dopravne, cla a podobne odieraciny penazeniek.. Konkretne si chcem objednat gitarku, tak by som dufal, ze poplatky nepresvihnu cenu samotnej gitči.
  Pauli

 21. Silentdeath

  Naozaj dobre napísané, klobúk dole.
  Sledujem, že sú to aj dotazy, tak sa Vám na ne pokúsom odpovedať, nakoľko som už čo to cez ebay aj paypal nakupil.
  david:
  na paypal potrebuješ kartu s ktorou možeš elektonicky platiť. Ono si aj tak paypal od teba vyžiada prvú platbu v sume €1 (alebo tak nejak) – to je na overenie, že karta je v poriadku a použiteľná a hlavne sa staneš overeným členom. To vyžadujú niektorí predajcovia na ebay. Samozrejme o to €1 neprídeš, lebo sa Ti pridá k prvej platbe ktorú urobiš na ebay. To znamená, že zaplatíš o hodnotu €1 menej.
  Milan:
  nemaj obavu on to vie podla tvojho mena, ktoré používaš na ebay. A posle ti vlastne takú výzvu na zaplatenie, kde budú všetky tebou kúpené položky + poštovné.
  Jooly:
  ebay je celosvetový, takže pokiaľ predajca súhlasí, tak Ti zašle tovar od hocikadaiaľ.
  Rastislav:
  závisí odkiaľ budeš tú gitarku kupovať. Keď to bude z EU, tak budeš platiť len poštu. Ak by si si ju objednal z USA, tak počítaj s poštovným (nieje to najlacnejšie) + clo. To počítajú, ale z celej čiastky, nielen to čo si platil za tovar a ešte Ti z toho vyrátajú DPH (mám to z vlastnej skúsenosti) Ale ak budeš brať gitaru za 20000,- tak by Ťa to malo stáť menej ako 40000,-

  Snáď Vám to trochu pomohlo

 22. vlado

  mam problem na paypal. zadal som cislo kakty, aj platnost, aj trojcislie na zadnej strane, mam normalnu visa, a nechce mi to zobrat..

 23. tomi

  Zdravim,
  V clanku sa pise ze staci mat napriklad virtualnu platobnu kartu od VUB-startkonto.Ja som vsak niekde pocul ze je potrebne mat embosovanu kartu-to znamena ze je na nej reliefne pismo.Vydanie takejto karty vsak stoji okolo 600Sk na rok.Neviete mi niekto poradit ci mi fakt staci aj to startkonto od VUB alebo si musim platit embosovanu kartu?

 24. Marcela

  ja sa chcem spytat na ebay zhruba mesiac nakupujem transakcii mam 16 vsetko z uk ale teraz mam jeden problem vydrazila som 6 veci pre maleho ale zenska pyta odo mna za postu 25 libier co je totalna blbost kedze som robila uz par kup od 1 pani a ta mi nauctovala za 5 veci 5 libier ako to mam riesit podotykam ze vydrazene veci su vhodnote 19 libier este sa mi toto nestalo platila som max 10libier a to som kupila kabat pre maleho a pre manzela dakujem odpoved

 25. Ján Mendel

  Kde nájdem PayPal kód, ked som urobil (vlastne systém urobil) transakciu 1,5 Eura na overenie mojej karty, aby som mohol pristúpiť k plateniu na tovar?

  Jano

 26. JuRoot

  Odpovede na viaceré otázky nájdete v novom článku o nakupovaní na eBay – kliknite sem.

 27. Marek

  Cau, chcel by som sa spytat ze ked nemam kreditku ale ma ju otec alebo niekto iny z rodiny ci to neprekaza pri platbe lebo nezaregistroval som sa pod otcovim menom ale pod svojim.Ake mas s tymto skusenosti??A este ze ked tu aukciu vyhram tak co potom kde najdem ze na aky ucet to mam poslat, lebo po anglicky neviem….dik moc

 28. Marcela

  takze pisala 6.7 ohladom vysokeho postovneho pri nakupe u jednej zenskej takze veci mi prisli napisem ze su krasne ako nove lenze problem je ze pytala odo mna 24 libier a dneska co nevidim na obalke je 8 libier takze ukratila ma o 16 libier no a ked som jej to napisala tak splietala tam nieco o nakladoch obalke atd moze sato vyriesit alebo si privyrobila o 16 libier dakujem za skoru odpoved

 29. Marcela

  nie Marek nevadi ja platim svoju kartou a ebay registracia je na priatelove meno ale veci mi chodia aj na moje meno a aj na jho meno

 30. JuRoot

  Marcela, poštovné je často vec, na ktorej predajcovia trochu zarábajú. Mne osobne sa mnohokrát stalo, že som zaplatil 16 USD za poštovné, na obálke bolo $1.98. Je to jednoducho častý jav, toto sa dá “zrátať” predajcovi vo forme feedbacku, ktorý vypĺňaš. Keď zadáš všeobecné ohodnotenie (+, neutrál, -) a textový pokec, môžeš pridať aj ohodnotenie jednotlivých kvalít – presnosť opisu, rýchlosť doručenia a AJ spokojnosť s poštovným – opodstatnenie nákladov.

  Ilustrácia:

  Posledný riadok určuje spokojnosť práve s týmto faktom. Tieto hodnotenia (hviezdičkové) sú anonymné.

 31. brano3761

  su na ebay aj mobilne telefony kedze je to celosvetovy server tak by tam mali byt ale ked zadam do vyhladavaca nazov neakeho telefonu tak mi najde iba prislusenstvo treba iba lepsie pohlada alebo tam niesu

 32. jan banik

  ZDRAVIM ,UZITOCNE CLANKY …CHCEM SA SPYTAT PRETOZE SOM ZACIATOCNIK NA EBAY-u ,,predal som cez ebay jednu mincu za 15usd ,avsak na pay pal-u mi pise transakcia ,,UNCLEARED,,neviete co to znamena ,mincu som este neposlal avsak nerozumiem tomu mal niekto nieco pod.,uz som pred tym predal nieco a bolo to bez problemov ….

 33. JuRoot

  Uncleared pri transakcii znamená, že zatiaľ neboli korektne prevedené peniaze. O dôvodoch a detailoch sa dá dozvedieť po zobrazení detailov transakcie.

 34. jan banik

  vdaka ,inak po zobrazani detailu transakcie je napisane,,,The echeque payment has not cleared the sender’s account yet, please alow 7-9 days….??????????

 35. jaroslav

  Ďakujem aj keď istotne je veľa takých čo ďakuju! Mam prve skúsenosti – kupil som drobnu elektroniku z Ȉíny – za týždeň som ju mal doma! Teraz som platil za pod.tovar ale do Japonska. Ȉakám 3 dni. Verím že to dojde tak ako to sľubil predajca.PayPal už si preveril konto. Neviem len ako tuto platobnu cestu využijem u iných subjektov?

 36. JuRoot

  Jan Banik: ide o to, že kupujúci zaplatil za tovar šekom – eCheque – a pri nich dochádza k niekoľkodňovému zdržaniu z dôvodu overenia platnosti. šeky sa totiž “ľahko” falšujú a PayPal si nemieni zobrať na zodpovednosť nejaké problémy.

  Jaroslav: Doba doručenia je individuálna, závisí aj od spoločnosti, ktorú si predajca zvolil a od iných administratívnych činností – preclievanie a podobne. Samotné využitie PayPalu je možné na každej internetovej stránke, ktorá zverejní logo s informáciou, že je možné použiť PayPal. V súčasnej dobe začínajú PayPal objavovať aj naši obchodníci, pretože ide často o jednoduchšie zapojenie do systému pre akceptovanie kreditných kariet ako v prípade aplikácií našich bánk (napríklad CardPay a podobné).

 37. jan banik

  dik JuRoot ,super stranka

 38. andrej

  ahoj. važne dobre a uzitočne rady…dobra stranka!!!! len neviem že či s tymi kartami to nie je trošku inak vtedy ak chceš pladbu prijat-teda ked niečo predavaš.. neviem ci už funguje aj karta z niektorej slovenskej banky… ja som si ju bol zalozit v čechach.Pri nakupe stacila aj slovenska karta ci uz embosovana alebo nie.. Len sa chcem spytat či sa pri nakupe za tovar neplati nahodou dopredu… lebo v clanku mas uvedene ze staci zaplatit az ked tovar dojde,alebo teda co najrychlejsie.. ako to teda je??? a este ci sa platia pri predaji tovaru poplatky ebay-u pravidelne mesacne alebo iba vtedy ak nieco predavas…

 39. JuRoot

  Andrej, PayPal umožňuje príjem peňazí na viacero slovenských (aj neembosovaných) kariet, rovnako, ako aj prevod na bankový účet vedený v slovenskej banke. Informácie, ktoré máš sú už približne rok neplatné.

  Za tovar sa platí vopred, nikde v článku som nenašiel iné tvrdenie, je tam uvedené po získaní, čo treba chápať ako po vydražení, pretože kým ešte “nie je tvoj”, tak ani nemáš za čo zaplatiť.

  Pri predaji sa platia eBayu poplatky, ktoré znáša predajca, ich výška je v závislosti od kategórie produktu a sumy, ktorú má zaplatiť zákazník. Mesačné poplatky sa tam neplatia.

 40. andrej

  Dakujem pekne za info… moze to byt pravda pretoze ja som si paypal zalkadal este minuly rok…
  a to “ziskanie tovaru” som nevedel ako si to myslel ci vydrazenie a lebo fyzicke ziskanie… tak preto som sa radsej opytal…
  a na tie poplatky som sa pytal preto ze som na ebay nieco ponukal(ale nepredal som) za co som aj zaplatil poplatok a oni mi odpisali ze mi dakuju za mesacnu pladbu.. ale zrejme som to len zle prelozil….
  a este nieco o tom mojom predaji…
  mal som na tie moje vyrobky dobru odozvu a vela ludi mi pisalo ze moje vyrobky su pekne len sa to boja odomna kupit pretoze mam zatial 0 feedback a ze sa boja so mnou obchodovat pretoze maju aj zle skusenosti… tak potom ako ziskat ppozitivny feedbach ked sa odo mna boja kupovat a to iba s dôvodu ze tu iba zacinam?????
  Dakujem

 41. OLO

  Ahoj,

  informácie o doručovaní sú zavádzajúce.
  1. USPS – ponúka rôzne služby (Express, Pririty, First class…) a dlžka doručenia závisí od vybranej služby.
  2. Ȉo sa týka Kanady, tak tam je Air Mail a aj Ground Mail, ten Ground mail trvá aj 2 mesiace, treba si priplatiť a Air Mail trvá týždeň.
  3.Slimákom v doručení je Austrálsky SEA MAIL, až 3 mesiace.
  4. Veľmi rýchle sú služby Airmail z Veľkej Británie, do týždňa.
  5. Nemecko dosť zaostáva, Luft Post je drahá a klasická pošta trvá až 10 pracovných dní.

 42. JuRoot

  andrej: Feedback neziskas inak ako tym, ze sa najdu ludia, ktori si to naozaj kupia. ide o to, presvedcit ich vopred, ze sa nemusia bat (napriklad im ponuknes zaslanie tak, ze mozu sledovat zasielku a podobne).
  OLO: v clanku uvadzam doby podla vlastnej skusenosti, nikdy nebolo mojim cielom zavadzat, takze pozor na vyjadrenia!

 43. andrej

  Dakujem…
  este nieco.. prisli mi aj take ponuky ze ci som ochotny uzavriet s nimi dajake zmluvy ktore by im zarucovali ze im to poslem, ze oni ich maju uz vypracovane a ze mi ich poslu a tak som aj suhlasil i ked som sa toho trocha bal no bol som na tie zmluvy zvedavy, ale nakoniec mi nic neposlali…neviem teda ci je to dobry napad nieco take robit..
  mozno ta nedôvera bola sposobena aj tym ze ti moje vyrobky neboli lacne… najlacnejsia vec bola za 500dolarov. mozno by som mal skusit asi zacat s niecim lacnejsim aby som si vybudoval feedback.. ze??
  a nieco aj k tym zasielkovym sluzbam.. zatial co mam zistene dost dobra sa mi zda FEDEX zda sa mi to najrychlejsie a najlacnejsie

 44. Defus

  Mne sa neda zaregistrovat nikdy mi nepride Email s overovacim kódom Plz help.

 45. Anka

  ak zadáš pri registrácii číslo kreditky, mal by ťa systém akceptovať hneď. ja som sa registrovala pred tromi rokmi a kód mi prišiel domov poštou, keďže som kartu nezadala. a komunikovali so mnou každý krok cez mail. si si istý, že pri registrácii si zadal správnu mailovú adresu?

 46. Lili

  Ahoj, chcem začať s nákupom svadobných šiat cez Ebay, trocha sa toho bojím, neodvážim sa do toho pustiť.Dostala som tip aby som preúčtovávala peniaze cez Moneybooker je to bezpečné?

 47. jan banik

  ahoj , chcem sa spytat ci ma niekto skusenost s nedodanim zakupeneho tovaru cez ebay,,,,vyhral som drazbou vec za $20 + postovne $16,preslo 2 tyzdne a tovaru nkde 3 krat som pisal predajcovi ci bol tovar odoslany ale vobec nekomunikuje pritom stale je aktivny pretoze mu pribudaju feedbacky ,co mam robit ani peniaze ani tovar ……..mam nejak kontaktovat ebay vdaka janko

 48. david

  Chcel som sa zaregistrovat na ebay.at. Mne hlupakovi nedoslo ze si ma to overi. Ked to odomna vypytalo overenie cez telefon alebo kreditku zrusil som to pretoze este nemam 18 rokov co je myslim ze podmienka k registracii. Vzapati mi na uvedenu mailovu adresu prisiel mail ze dakuju za moju registraciu a dalej nieco v tom zmysle ze som nezvolil sposob overenia mojej osoby aspon tak som to pochopil. Moze sa mi stat ze mi pride list za horibilnu sumu???
  Proste este raz a skratene chcel som sa zaregistrovat ale po prvom kroku som skoncil. Bude ma to dalej otravovat mailami alebo to po tom jednom co mi prisiel skonci a bude ma to ignorovat

 49. rasťo

  nazdar, táto otázka už možno nieje až taká atraktívna keďže sme v EU a clo je už viac menej pasé, ale stále sa to týka ešte nakupu z krajín mimo EU, takže počul som, že clo sa dá obíjsť keď sa balik uvádza ako GIFT (dar), vtedy sa clo neplatí, respektíve platí sa ale len malá suma.. to mam od kámoša, ktorý to tak robí, ale na fóre som žiaden takýto “nápad” nevidel, skušal to už niekto aj takto? chcel by som len vediet, či áno a aké má s tým skúsenosti, dikes, a samozrejme že fajný a hlavne užitočný BLOG, veľa zdaru vynžujem

 50. rasťo

  ..a ešte ničo, platí sa DPH aj za tovar prijatý zo štátov EU?

 51. Danio

  naozaj super napisane velmy si mi pomohol sam by som nato prichadzal mesiac:) dakujem

 52. Killian

  DPH a clo sa neplati zo statov EU. Z USA ked nemas stastie tak platis za vsetko na nejakych 1000Sk. Obabrat sa to da tak, ze popytas predavaca aby to oznacil ako GIFT (darcek) s nizkou hodnotou (tak do $20), potom to vacsinou prejde cez colnicu v pohode.
  Inac existuje jedna super sluzba, za kazdy nakup na ebay dostanete 1% z ceny naspet (peniaze sa daju previest na PayPal), s kamaratmi to mame odskusane. Skuste popozerat… http://www.kickitback.com/

 53. Adam

  Sevas chcem sa opýtať nakúpil som asi 11 vecí na paintball pár jeden deň a zbytok na druhý tak neviem či mi dojde vždy nové PAYPAL číslo alebo platí to jedno čo mi má dojst. Ešte či sa dá aj také množstvo označiť ako GIFT. Ďakujem

 54. stanulka

  super clanok….fakt dik za info..-idem nakupovat,,,teda skusit ——